خانهمحصولات بلورنحوه نگهداری ظروف و شیشه های بلور و کریستال

نحوه نگهداری ظروف و شیشه های بلور و کریستال

4 دقیقه زمان برای مطالعه

جابجایی ظروف بلور و کریستال

در هنگام جابجایی، این دسته از ظروف بلور و کریستال که دارای طراحی خاص و ظریفی می باشند، باید با فاصله از وسایل دیگر یا دیگر ظروف بلور و کریستال نگهداری شود؛ زیرا این ظروف دارای طراحی ظریفی می باشند و در اثر اصابت به وسیله ای دیگر، منجر به لب پر شدن آن می شود. همچنین هنگامی که قصد جابجایی این ظروف را دارید باید به تعدادی نکات توجه داشته باشید. این نکات شامل موارد زیر می باشند:

– باید هنگام جمع آوری، علاوه بر تمیز کردن و پاک کردن سطوح این ظروف بلور و کریستال، سطوح مختلف دکور یا میز خود را نیز تمیز نماییم.

– این ظروف به دلیل طراحی مخصوص خود، در صورت کشیدن روی سطوح مختلف، باعث افتادن خط هایی روی سطح مورد نظر می شوند؛ بنابراین بهتر است این ظروف را بلند کنیم و از کشیدن آن خودداری کنیم.

– برخی از محصولات بلور و کریستال، مانند قندان یا شمعدان دارای دو قسمت می باشند. باید هنگام جابجایی این محصولات، با یک دست سطح زیرین و با دست دیگر سطح بالایی محصول را نگه داریم تا از افتادن یا هرگونه خطر احتمالی که برای این محصول بوجود می آید، اجتناب نماییم.

– برخی از محصولات مانند محصولات دو تکه، توسط شرکت به صورت مستقل تولید می شود. بنابراین باید هنگام نصب، از محکم کاری و قوی بودن محصول اطمینان حاصل نماییم تا هنگام جابجایی، این محصولات، خراب یا شکسته نشوند.

– تعدادی از این محصولات مانند گلدان یا شمعدان هستند. باید توجه داشت که اگر از گل های مصنوعی یا شمع های تزئینی استفاده می نماییم، وزن زیاد محصول باعث واژگون شدن این ظروف و شکستن آن ها نشود؛ علی الخصوص برخی از گل های مصنوعی بزرگ که به دلیل اینکه حجم زیادی از محیط را می پوشاند، باعث برخورد افراد به آن ها شده و در اثر این برخورد، گلدان واژگون می شود.

شستشو محصولات بلور و کریستال

این محصولات که بیشتر جنبه تزئینی دارند و کمتر استفاده می شوند، نباید از محصولات سفت و محکمی استفاده نمود؛ زیرا این محصولات بیشتر از اینکه باعث غبارزدایی شوند، باعث آسیب رساندن و ایجاد خطوط روی محصول می شوند. برای شستشوی این محصولات نباید از وسایلی همچون روغن که موجب چرب شدن، اسکاچ که باعث آسیب رساندن و سایر محصولات دیگر استفاده نمود. همچنین برای خشک کردن این ظروف بلور و کریستال، باید از پارچه ای نرم استفاده نمود.

بلور و کریستال

آیا شستشو ظروف بلور و کریستال با ماشین ظرف شویی مناسب است؟

بسیاری از افراد این فکر را می نمایند که اگر این ظروف بلور و کریستال را درون ماشین ظرف شویی قرار دهند، بسیار شیک و تمیز می شود. این حرکت باعث می شود که نتیجه عکس بگیرید؛ یعنی هنگامی که این ظروف را درون ماشین ظرف شویی قرار می دهید، باعث می شود این محصولات علاوه بر اینکه درخشندگی قبلی خود را از دست دهند، بلکه باعث می شود خطوط ریزی هم روی محصولات شما بیافتد. بنابراین استفاده از ماشین ظرف شویی برای تمیز کردن ظروف بلور و کریستال به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

آیا دادن حرارت به این محصولات، کار درستی می باشد؟

خیر. دادن حرارت به این محصولات اغلب باعث ایجاد ترک و شکستن محصول می شود.

نظر دهید

سبد خرید